ویژگی های یک هاست خوب چیست

http://rupload.ir/upload/ekdaaka7omlm9vycsx2.jpg


در صورتیکه قصد خرید سرویس میزبانی وب را دارید، به این نکته توجه داشته باشید که در صورتی که برنامه سایت شما به

زبان aspx, asp.net می باشد می بایست سرویس میزبانی وب ویندوز را خریداری نمایید و در غیر اینصورت بهتر است سرویس میزبانی وب لینوکس را خریداری نمایید، زیرا سرور های میزبانی وب لینوکس از نظر سرعت، پایداری و امنیت نسبت به سرورهای ویندوز در دنیا برتری خاصی دارند ضمن اینکه قیمت سرویس های میزبانی وب لینوکس نسبت به ویندوز ارزانتر نیز می باشند.


مقایسه میزبانی وب لینوکس و ویندوز كدامیك از این سرورها ارزانتر هستند ؟

معمولا سرورهای میزبانی وب لینوكس نسبت به سرورهای میزبانی وب ویندوز ارزانتر خدمات می دهند در ضمن خدماتی هم كه ارائه می دهند مانند تگراهاست دارای امكاناتی زیادی از لحاظ اكانت زیردامنه - ایمیل - اكانتFTP و ... هستند.

كدامیك از سرورهای میزبانی وب دارای ثبات و امنیت بیشتری هستند ؟

سرور های میزبانی وب لینوكس بنابه ویژگی های سیستم عامل حاكم بر آنان دارای ثبات و امنیت بیشتری نسبت به سرور های میزبانی وب ویندوز هستند و كمتر در معرض تهدید قرار می گیرند.

كدامیك از سرور ها سریعتر عمل می كنند ؟

چون اكثر سرور ها از سخت افزارهایی در یك سطح استفاده می کنند سرعت آنها چندان با یكدیگر تفاوتی ندارند ولی برخی از كاربران خدمات میزبانی وب معتقدند كه سرور های میزبانی وب لینوكس سریعتر از سرور های هاست ویندوز به بازدید كنندگان سرویس ارائه می دهند.

كدامیك از سرور ها از نرم افزارهای بیشتری پشتیبانی می كنند؟

سرور های هاست ویندوز بیشتر از سرور های هاست لینوكس از نرم افزار های برنامه نویسی و ایجاد بانك های اطلاعاتی پشتیبانی می كنند؛ ولی این پشتیبانی مخصوصا در مورد پی.اچ.پی به دلیل ناقص بودن و امنیت پایین؛ کاربرد محدود دارد. بطور جد توصیه می شود از میزبانی وب ویندوز برای سایت های طراحی شده با php/mysql استفاده نکنید.

قابل توجه : برخی ها بر این باورند كه برای كار كردن با سرور های میزبانی وب لینوكس حتما باید از سیستم عامل لینوكس در سیستم های خود استفاده كنند و یا حتی فكر می كنند كه فقط بازدیدكنندگانی می توانند از سایت های مبتنی بر لینوكس استفاده نمایند كه سیستم عامل رایانه آنان لینوكس است . این طرز فكر كاملا اشتباه است . با هر سیستم عاملی می توان به سرور های مبتنی بر میزبانی وب لینوكس متصل شد و یا از آنها بازدید نمود.

تگراهاست ارائه دهنده خدمات میزبانی وب لینوکس و ویندوز می باشد که تا کنون تمامی مشترکین ما رضایت کامل دارند. 

 

ویژگی های شرکت میزبانی وب حرفه ای در ایران !

 

اگر بخواهید ویژگی های میزبانی وب خوب را بدانید ابتدا باید ویژگی های یک دیتاسنتر حرفه ای و یا شرکت میزبانی وب را با توجه به امکانات موجود در کشور بدانید. برای شناخت بهتر و مقایسه خدمات میزبانی وب شرکت های میزبانی وب با یکدیگر کلیه خدمات از سرور اختصاصی ، شبکه داخلی دیتاسنتر ، سیستم بکاپگیری ، ابزار پاسخگویی و پشتیبانی و آموزش مجازی ، نرم افزارهای سرور اختصاصی ، سیستم عامل های سرور اختصاصی و نحوه پاسخگویی واحد فروش از لحظه مشاوره و خرید میزبانی وب تا خدمات پس از فروش و نحوه پاسخگویی و زمان پشتیبانی پس از خرید میزبانی وب را با جزئیات بررسی مینماییم .

فروشنده میزبانی وب حتما شرکت ثبت شده باشد !

 

خرید هاست را فقط از شرکت میزبانی وب ثبت شده با حوزه فعالیت فناوری اطلاعات خریداری نمایید . خرید میزبانی وب را هیچوقت از شرکت های واسطه یا اشخاص واسطه انجام ندهید. استعلام شرکت های ثبت شده را میتوانید در سایت روزنامه رسمی مشاهده نمایید . شرکت های میزبانی وب معمولا در بخش معرفی شرکت و عضویت ها و گواهینامه ها یا مجوز ها کلیه مجوزهای فعالیت و روزنامه رسمی یا شماره ثبت را منتشر میکنند .درآمد اصلی شرکت میزبانی وب باید از فروش هاست یا خدمات مرتبط باشد !


از واسطه ها شخصی یا شرکتی که شغل دیگری دارند به هیچ عنوان خرید هاست انجام ندهید ! شرکت میزبانی وب بایستی خدمات میزبانی وب را به عنوان منبع درآمد اول یا یکی از خدمات مرتبط با فناوری اطلاعات مانند سروراختصاصی ، طراحی وب سایت قرار داده باشد . بطور مثال هیچوقت از شرکت تبلیغاتی و یا فروشندگان کامپیوتر یا نوت بوک خدمات میزبانی وب را خریداری ننمایید . چراکه اینگونه شرکت ها خود یا نماینده شرکت میزبانی وب هستند و یا با کارت اعتباری خدمات هاست بدون پشتیبانی و بکاپ را به شما میفروشند . هیچ وقت از واسطه ها میزبانی وب خریداری نکنید !
شرکت میزبانی وب باید دارای یک سایت ویژه فروش دومین و هاست باشد !


مثال کوزه گر از کوزه شکسته آب میخورد را شنیده اید ! این مثال در مورد خدماتمیزبانی وب و خدمات طراحی سایت به عنوان خدمات فناوری اطلاعات و تخصصی صدق نمیکند . با میزبانی وب سایت خود شوخی نکنید ! شرکت میزبانی وب ی که قرار است شما خرید هاست یا بستر وب سایت تان را از آن انجام دهید باید دارای یک وب سایت دارای حداقل ۵۰۰ بازدید کننده در روز باشد و استانداردهای طراحی سایت و فروشگاه ثبت دومین و میزبانی وب  بطور کامل در سایت شرکت میزبانی وب  رعایت شده باشد . از شرکت میزبانی وب  ی که سایت قابل قبولی ندارد هاست نخرید !

 


 

اگر شرکت هاست ایرانی از استانداردهای لازم برخوردار باشد در شرایط یکسان میان شرکت هاست ایرانی و شرکت هاست خارجی اولویت با شرکت هاست ایرانی میباشد . فعلا بحث ما مربوط به انتخاب هاست ایران یا هاست خارجی نیست و صرفا به مقایسه میان سرویس دهنده هاست ایرانی با سرویس دهنده هاست خارجی میپردازیم . در نهایت و شرایط یکسان شرکت هاست ایرانی بهتر است .شرکت هاستینگ باید کارگزار رسمی مرکز ثبت دامنه ir. باشد !

تعجب نکنید! شاید باخود بگویید نمایندگی مرکز ثبت دامنه ir. چه ارتباطی به کیفیت میزبانی وب دارد .در جواب شما باید بگویم وقتی شرکت میزبانی وب ی که ادعای معتبر بودن میکند از فیلتر مرکز ثبت دامنه ir. یعنی ایرنیک با آدرس سایت www.nic.ir گذشته باشد میتواند یکی از کاندیدهای شما برای انتخاب دامین و خرید هاستینگ باشد .

توجه !

ایرنیک مرکز  ثبت دامنه تحت نظارت دولت میباشد و مدارک و مجوزهای لازم را برای تنظیم قرارداد نمایندگی دامنه فارسی .ایران و نمایندگی  ثبت دامنه ir. از شرکت میزبانی وب دریافت نموده است . پس کاندید شما برای خرید میزبانی وب باید نماینده رسمی ایرنیک باشدتاریخ : سه شنبه 19 مرداد 1395 | 01:36 ب.ظ | نویسنده : مدیر | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات