طرز فکر نادرست ممانعت در برنامه نویس شدن شما


http://www.rupload.ir/upload/2558iqw4wfjmny3925jm.jpgنگران نباشید همه ی برنامه نویسان یک روزی در جایگاه شما بودند . آن ها هم فکر درست نسبت به شرایط و بهینه سازی مصرف وقت خود نداشته اند . همین موضوع باعث می گردید که پروسه یادگیری تبدیل به یکی از سخت ترین تجربه های کاربری تبدیل گردد.
در این بین دروس دانشگاهی نیز بی تاثیر نمی باشد . متاسفانه با ارائه دروس بسیار بد و همینطور غیر کاربردی در دوره کارشناسی ذهن کاربر درگیر ریاضیاتی خواهد شد که هیچ وقت مورد استفاده قرار نمی گیرد.

توجه : در این مقاله ما سعی می کنیم به صورت تجربی برخی از موارد مربوط به یادگیری طراحی سایت یا به صورت کلی در برنامه نویسی را به شما انتقال بدهیم.


فکر اشتباه یادگیری برنامه نویسی در دانشگاه :


خیلی از ماها فکر می کنیم برای یادگیری برنامه نویسی باید به دانشگاه برویم چون در آنجا برای ما امکاناتی فراهم هست تا تمام زبان هایی که مورد نیازمان هست را یاد بگیریم. اما باید در همین شروع به این نکته اشاره کنم با شروع دانشگاه ها مخصوصا در پایه کارشناسی به هیچ عنوان چیز خاصی به شما اضافه نمی گردد و حتی آنقدر وارد دروس غیر کاربردی مثل ریاضیات بیش از حد می شوید که حتی وقت برای شما باقی نمی ماند که بخواهید یک زبان جدید را آزمون خطا و فرار بگیرید.
این روند تا چند ترم اول استوار هست و متاسفانه وقتی به ترم های بالاتر می رسید تازه متوجه اشتباه بزرگ خود در نبود پیش نیاز ها و همینطور نبود تجربه در زمینه برنامه نویسی می گردید.

توجه : با برگزاری کلاس های آموزشی در ترم های بالا شما تازه متوجه این موضوع خواهید شد که تنها نیستید و همه دوستان و هم دوره ای های شما نیز دارای این مشکل هستند . بلکه مشکل نبود هیچ پیش نیاز حتی سواد اولیه در زمینه کامپیوتر !!!

 

آیا بانوان نیز می توانند برنامه نویسی خوبی باشند ؟


یکی از مواردی که همیشه مطرح هست و متاسفانه بیشتر تقصیر هم به گردن خود بانوان هست : خانوم ها برنامه نویسی خوبی نمی شوند .

اما با پیگیری هایی که گروه های مدنی و اجتماعی خدا رو شکر این مشکل دارد کم کم حل می شود . چنین تصوری که زن ها نمی توانند یک برنامه نویس بشوند واقعا یک اشتباه بسیار بزرگی هست به تجربه نشان داده شده که زنان نیز هم پایه مردان به خوبی می توانند برنامه نویسی کنند و در بعضی از مواقع دیده شد که بسیار بهتر و گویاه تر نیز کار می کنند و متعهدتر می باشند.

 


یادگیری کامل ریاضی پیش نیاز اصلی برنامه نویسی


باز هم اشتباه در این گونه طرز فکر . به تجربه ثابت شده است اکثر برنامه نویسان به موارد اولیه یا ثابتی از ریاضی نیاز دارند .
البته لازم به ذکر هست برنامه نویس بسیار پیشرفته ای که کار با قطعات فیزیکی سیستم سروکار دارد به ریاضیات بسیار پیشرفته حتی فراتر از آن نیاز دارد ولی افراد کمی هستند که وارد این پروسه یادگیری و فعالیت وارد می شوند ولی بازار کار طراحی سایت یا ساخت نرم افزار های کاربردی هیچ وقت چنین پیش نیاز هایی را برای خود در نظر نمی گیرند.


اشتباه در یادگیری زبان مناسب برنامه نویسی


خیلی از افرادی که وارد محیط کامپیوتر می شوند و دوست دارند برنامه نویسی را یاد بگیرند بیشتر به دنبال یک زبان مادر یا سخت هستند که خودش اولین مشکل و شاید اخرین مشکل را درست بکند .
چون با نبود اطلاعات و همینطور نبود هیچ گونه درک منطق کامپیوتر در بدو ورود سرخورده می شوند و بی خیال یادگیری برنامه نویسی می گردند .

افراد باید بر اساس نیاز های بازار به سمت یادگیری بروند و سعی کنند از زبانی استفاده کنند در شروع که هم برای آن ها پول ساز باشد و هم منسوخ نباشد و هم اینکه به درک آن ها نسبت به کل و پایه برنامه نویسی کمک شایانی بکند.

به عنوان مثال شما با دیدن نمونه کار طراحی سایت بیشتر افرادی که در بازار در حال فعالیت هستند متوجه این می شوید که بیشتر این افراد با زبان برنامه نویسی php شروع کرده اند و بعد از آن وارد زبان هایی مثل جاوا و همینطور ruby بر اساس نیاز خود شده اند .


جمع بندی :

سعی کنید در شروع کار با مطالعه و جستجو مناسب و همینطور مشورت با افرادی که واقعا نمونه کار های خوبی در زمینه برنامه نویسی دارند استارت برنامه نویسی بزنید . به عنوان مثال در کلاس های آموزشی همیشه سعی می شود به شما تک تک دستورات را یاد بدهند که اصلا نیازی نیست یک برنامه نویس هیچ وقت نمی تواند تمام دستورات را یاد بگیرد اصلا کاربردی نمی باشد در صورت نیاز با یک جستجوی ساده می تواند آن را پیدا کند . لازم به ذکر شما بعد از مدتی فعالیت به صورت مثال وارد یک بخش تخصصی می شوید اگر بخواهم بهتر مثال بزنم ( افزونه نویسی جوملا ) در این زمان فقط تجربه شما در برنامه نویسی و درک از منطق به شما کمک می کند چون هیچ کلاس و منبع فارسی و انگلیسی کاملی که از پایه به شما یاد بدهد وجود ندارد بلکه توسعه ای از یک زبان می باشد و دارای یک داکیومنت تخصصی خودش است . پس سعی بکنید به سمت کسب تجربه بروید .

برای پایان بخش می توانم به این نکته اشاره کنم . وقتی شما وارد مبحث تخصصی که در بالا بیان کردن شدید می توانید مثل گروه کوچک مثل ترانگل پروژه کاربردی و مورد نیاز کاربران را شروع کنید :
مثل : کامپوننت آسان پرداخت جامع جوملا
ساخت چنین اسکریپتی می تواند به شما یاد بدهد چطور نیاز های کاربران را آنالیز کنید وهم به شما این امید را می دهد با جذب ترافیک برای خودتان وارد معقوله کسب درامد شوید.

در ساخت ابزار های کاربردی و تعریف پروژه برای خودتان نترسید . به سمت کسب تجربه حمله کنید چون شما در شروع چیزی برای از دست دادند ندارید و خالی هستید برای جذب موارد مورد نیاز .تاریخ : پنجشنبه 20 تیر 1398 | 09:36 ق.ظ | نویسنده : مدیر | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic